אז איך הופכים אתר עסקי לפונקציה יעילה ומשומנת? זו אולי השאלה העיקרית מאחורי הצורך לבנות אתר עסקי. אולי תתפלאו לשמוע, אבל אנחנו מאמינים שיש לכך תשובה והיא מתחילה דווקא במקום האומנותי יותר – עיצוב. בואו נבין מה עיצוב אתר לעסק דורש.

מה זה בדיוק אומר – עיצוב אתר לעסק?

אומנות עיצוב האתרים מתחלקת בגדול לשני תחומים עיקריים:

  • ממשק המשתמש (UI) – תכנון כל נדבך ונדבך עד רמת הפיקסל, הכפתורים, האלמנטים שמשפיעים על האינטראקטיביות של המשתמש עם האתר.
  • עיצוב גרפי – תכנון האתר ברמת העל העיצובית, כיצד האתר יראה, איפה יהיו סליידרים, איך יראה העמוד הראשי, וכדומה.

רק מהתיאור הקצרצר והלא ממצה הזה אפשר כבר להבין שעבודתו של מעצב אתרים היא לתת את ה – Look & Feel של האתר. במילים אחרות, לגרום לאתר לרקום עור וגידים, להפיח בו רוח חיים ייחודית משלו. עיצוב אתר לעסק דורש הבנה מעמיקה של המיתוג, קהל הלקוחות והדרך עבודה הייחודית של הלקוח.

מסיבה זו בדיוק, עיצוב אתרים לעסקים היא עבודה מורכבת ומדוקדקת אשר קובעת את הטון לכל תהליך בניית האתר. כאשר עיצוב האתר נעשה בצורה מקצועית יש עמוד שדרה איכותי אשר מאפשר לתהליך כולו לנוע באופן מיטבי. המתכנת יודע היכן כל אלמנט צריך לשבת, איך הוא אמור להיראות, ומה אמור להתרחש בשלב הבא. ומצד שני, אתם יודעים בדיוק איך האתר שלכם ייראה ויכולים לערוך שינויים טרם תחילת התכנות (אשר מרגע שזה מתרחש לא מתאפשר לחזור אחורה).

הקשר בין עיצוב אתר לבין שימוש באתר

מאחר ומעצב האתרים מתכנן את האתר העסקי שלכם לפרטי פרטים, הוא גם אחראי להרכיב את משקפיו של המשתמש באתר (הלקוחות שלכם) ולנסות לבחון את הדברים מנקודת מבטו. כאשר לקוח נכנס לאתר של חברה, הוא מצפה לדברים מסוימים הקשורים בהיכרות שלו עם החברה (תדמית ושפת המותג) וכן הצרכים הבסיסיים הקשורים בחוויית ונוחות הגלישה באתר.

עבודת עיצוב איכותית, יודעת לקחת בחשבון את שני אלו, ולייצר אתר אשר נראה ומרגיש כמו ביקור בסניף של החברה – אך יותר מודרני, חלק ומגרה ויזואלית. בו בזמן, הגלישה באתר תהיה נוחה וזורמת, עם הכוונה לכפתורים שתרצו כי הלקוח יקליק עליהם, הבלטה של צורת ההתקשרות הרלוונטית או תהליך הרכישה באתר, וכך מוכוון הגולש להשלים את תהליך ההתקשרות או העסקה עמכם באופן נעים ומזמין.

זהו תפקידו של מעצב אתרים, בעוד בונה האתרים אחראי על בניית האתר מהבחינה הטכנית – הקידוד, העלאת התכנים, טיפול מול השרת, קישוריות וכדומה. כאשר בונה אתרים ניגש לבנות אתר ללא עיצוב מוגדר מראש, באופן טבעי הוא יפנה לחפש תבנית כללית ולהתאים אותה לצרכים שלכם. זאת בניגוד לחשיבה נכונה יותר, אשר מובילה גם לתוצאות טובות יותר, והיא הבנת הצרכים והדרישות שלכם מבחינה שיווקית ויצירת אתר אשר תואם את אלו. בתצורה האחרונה, יתקבל אתר שימושי ומדויק להפליא ללקוחותיכם והמטרות העסקיות שלכם.

תהליך עיצוב אתר לעסק משתלב עם התהליך השיווקי ובניית האתר על-ידי בונה אתרים. כשאנחנו מעצבים אתר לעסק, אנחנו לוקחים בחשבון את כל התהליך, ויוצרים סינרגיה בין כל חלקיו בכדי לייצר אתר שיהיה מרשים מבחינת העיצוב, שיווקי ומספק תוצאות, ובנוי כהלכה מאחורי הקלעים.

כשחושבים על עיצוב אתר עסקי…

כדאי גם לשקול את הקווים המנחים אשר יובילו לעיצוב טוב יותר עבורכם. במילים אחרות, עליכם לתת למעצב את המידע התדמיתי והצרכים הרלוונטיים מבחינת חוויית משתמש ושימושיות באתר. חשבו על הדברים הבאים:

  • מהי מטרת האתר ומהי הנעה לפעולה מיטבית עבורכם
  • מה מחפשים הלקוחות שלכם מבחינת חוויית צריכה?
  • אספו מידע על התדמית שלכם – לוגו, עיצובים קודמים רלוונטיים, דברים שאתם גאים בהם מבחינת עיצוב
  • ראיתם אתרים שאהבתם? מעולה, ספרו למעצב מהם ומדוע אהבתם אותם
  • איך הכי אטרקטיבי להציג את המוצר או השירות שלכם?
  • האם יש לכם סיפור מאחורי המותג? משהו שמלווה אתכם מתחילת הדרך?

חשבו על כל אלו, וכן על כל דבר אשר יכול לעזור למעצב להבין אתכם טוב יותר, את מי שאתם ומה ייחודי בעסק שלכם. דברו אתו על הצבעים שאתם אוהבים, על המיתוג העסקי שלכם, והראו לו את המוצרים בפועל. ככל שהמעצב יותר יכיר ויבין אתכם לעומק, כך יהיה לו יותר קל וזורם להגיע לרעיונות עיצוביים איכותיים עבור האתר שלכם.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.