הקמת אתר מקצועי – מה ההבדל בין אתר מקצועי לאתר ..?

איזו שאלה נפלאה! באמת. זה כל כך קריטי וחשוב להבין את הדברים הללו, ורוב הלקוחות פשוט לא יודעים לאן לכוון. אז בואו נצלול פנימה אל הנושא הזה, ונבין יחד איך נראה תהליך הקמת אתר מקצועי לעומת לא מקצועי (מאחורי הקלעים כמובן!).

בניית אתרים – לא לפחד לשאול! וזו לא קלישאה…

באמת שהדבר הטוב ביותר שאתם יכולים לעשות הוא לברר, לשאול ולהתעניין. הקמת אתרים זה לא בדיוק התחום שלכם, וזה לא משהו שצריך להתבייש בו. אבל זה לא אומר שאתם לא יכולים להבין מי יעשה לכם עבודה טובה ולמה. מה שבטוח – אם לא תשאלו, לא תדעו. עכשיו רק צריך לדעת מה לשאול…

בכל שנות ניסיוננו בתחום, לא נתקלנו בבונה אתרים או חברת לבניית אתרים שטוען כי הוא "אינו יודע לעשות את העבודה". כולם מקצועיים, כולם תותחים, כולם מדברים ונושמים את המקצוע. וסביר מאוד להניח שזו לא טעות, כי אחרי הכול – מה באמת עושה עבודה לטובה בתחום כל כך אמורפי? אז זהו, שישנם כמה וכמה דברים שיעידו על מקצועיות.

בניית אתרים – תבנית וורדפרס זה מצויין

כל כך הרבה פעמים שמענו את השאלה – "תבנית זה טוב או לא?", וזו פשוט שאלה לא טובה. הסיבה היא שהבעיה אינה התבנית. אתר יכול להיות על בסיס תבנית וורדפרס כלשהי, ולהיות פשוט אתר מדהים וייחודי! וזו עובדה, מספיק לחטט קצת באינטרנט כדי להבין שישנם מיליוני אתרי וורדפרס נפלאים שם בחוץ, וכנראה שרובם מבוססים על תבנית כזו או אחרת. אבל זו מילת הקסם – מבוססים.

ההבדל בין עבודה מקצועית ללא מקצועית עם אתרי וורדפרס היא קודם כל התאמתם ללקוח. אם לוקחים תבנית ועושים בה שינויים כך שתתאים באופן מושלם לצרכי הלקוח – אין שום בעיה עם זה. כמובן שצריך לערוך בה שינויים מבחינת נראות, מבנה ספציפי והתאמות, הטמעת אלמנטים שונים, והכנה לשימושיות בצד הלקוח – וזה עוד רק קצה המזלג!

אל תפחדו מתבניות וורדפרס, תפחדו ממי שמציע לכם תבנית מבלי להתאים אותה!

בניית אתרים – איך אפשר לדעת מה בונה האתרים הולך לעשות לי עם התבנית?

עוד שאלה מעולה ששאל אותנו פעם לקוח. וזו באמת שאלה טובה, כי היא נוגעת בדיוק בלב העניין – תשלום מול עבודה. כשמציעים לכם אתר שהולך לעלות, נניח 3000 ₪. כמה שעות עבודה בפועל יכול בונה האתרים להשקיע בכם? שבוע עבודה גג? אתם מבינים שאתר לא לוקח שבוע להקים, אלא מספר חודשים (תלוי במורכבות האתר כמובן). אז מה כבר הוא יעשה בשבוע הזה?

הסימן הראשון לחשש צריך להיות המחיר. מישהו פעם אמר – "אם זה נשמע יותר מידי טוב יש סיבה לדאגה", ובצדק. עלותו של אתר צריכה לשקף את ההשקעה בו, ולכן אתר לא אמור להיות הדבר הזול ביותר שתקנו. עם זאת, האם ככל שהמחיר יותר גבוה בהכרח תקבלו אתר יותר טוב? גם כאן התשובה היא – לא בהכרח.

כמו שאמרנו, התאמת תבנית וורדפרס לאתר היא תהליך מורכב, ומספיק שתציצו במאמר אחר שכתבנו על תהליך הקמת אתר אינטרנט [לינק], כדי להבין שצריך צוות שלם של בעלי מקצוע המנוסים בתחומים שונים כדי לספק תוצאה טובה. לא אומר שכל אתר צריך 50 איש…! אם מדברים אתכם על תהליך מורכב, אפיון, זיהוי אלמנטים, משתפים אתכם בתהליכים השונים בדרך, מראים לכם דוגמאות לאתרים דומים למה שאתם מבקשים (כי באמת שזו לא חכמה להציג אתר של חברה ענקית ללקוח קטן-בינוני) – אז אפשר לדעת משהו על סוג העבודה שמציעים לכם במחיר מסוים.

בניית אתרים – אז לסיכום, מה ההבדל בין הקמת אתר מקצועי לאתר לא מקצועי?

מה שאמרנו עד עכשיו משקף כמה נושאים בתהליך הקמת אתר מקצועי –

  • מחיר מתאים לדרישות
  • צורת עבודה עם המערכת
  • תהליך עבודה מובנה
  • אנשי צוות איכותיים שתורמים לתהליך בתחומם
  • דוגמאות רלוונטיות לכם

אבל אפשר להוסיף עוד משהו אחד קטן לכל זה, והוא מחויבות. חברה מקצועית לבניית אתרים תהיה מחויבת להקמת האתר שלכם, ותדע להביע את זה בתהליך העבודה עמכם – כבר בשלב המקדים של פגישות ראשוניות. מחויבות לתהליך וללקוח אינה עניין של מה בכך, ולפעמים זה מה שמשנה את הכף בין תהליך עבודה רציני לבין כזה שיגרום לאי-נוחות ממתמשכת. זכרו – מקצועיות זה לא רק בתעודת מקצוע, זה גם בשירותיות וההבנה של הלקוח.

אתם תמיד מוזמנים לקבוע פגישת היכרות – ללא מחויבות, כדי שנבין טוב יותר את הצורך שלכם באתר ותפקידו במערך העסקי שלכם. ואנחנו לא חוששים מהשאלות הקשות, אלא להפך – מזמינים אותן! שאלו אותנו על התהליך, על העבודה, על רמת המקצועיות והמחויבות שלנו לפרויקט שלכם.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.