בניית אתר היא לא חכמה גדולה. סביר להניח שכמעט כל אדם עם קצת נגישות ותובנה אל עולם הדיגיטל יצליח להרים אתר לאוויר. אולי אפילו אתר נאה למראה, שיציג את העסק שלו בצורה סבירה. אבל בין זה לבין הקמת אתר איכותי באמת, שעושה את העבודה מבחינת תדמית ומספק תוצאות שיווקיות יש פער עצום. ואם נוסיף למשוואה גם את היכולת להתקדם בגוגל באופן אורגני? זה כבר על גבול הבלתי אפשרי ללא הניסיון, הידע והיכולת הטכנית.

איך אתרים מתקדמים בגוגל וכיצד זה קשור לבניית אתר

מנועי החיפוש סוקרים כל הזמן את הרשת, כאשר עבורם יש מערכת של חוקים וסטנדרטים אשר מגדירה מהי איכות. ככל שאתר זוכה לדירוג גבוה יותר מבחינת איכותו זו, כך הוא מקודם ועולה למקומות הראשונים בתוצאות החיפוש. ישנם פרמטרים רבים לאיכות הזו – עדכון תדיר, כמות גולשים, זמן שהייה באתר, איכות התוכן הכתוב, רמת הקוד של התכנות, התקשרות עם אתרים אחרים, ועוד.

אחד הדברים החשובים מבחינתו של גוגל הוא כאמור הקוד ואופן בניית האתר. למעשה, ככל שהקוד איכותי יותר – נקי, מסודר, ללא תקלות או אי סדרים – כך דירוגו של האתר עולה. על כן חשוב שהקמת האתר תעשה על ידי בעלי מקצוע מיומנים, אשר יודעים לתכנת ברמה גבוהה ועל פי הסטנדרטים הנדרשים בתחום.

כמו התכנות, כך גם עבודתו של האתר –

 • האם לוקח לדפים זמן רב להיטען?
 • האם האתר נופל באופן תדיר, או שהאחסון יציב וטוב?
 • האם האתר מסודר על פי קטגוריות ברורות?
 • מה לגבי מילות מפתח ונושאים – האם הם מסודרים או ישנו בלגן שלם שאינו ניתן לפענוח?

שאלות אלו, ועוד רבות אחרות, משפיעות באופן ישיר על קידומו של האתר שלכם ודירוגו. וכמובן שבגולת הכותרת עומדת חווית המשתמש, כמה גולשים מגיעים, כמה זמן הם נשארים באתר, האם הם עוברים מעמוד לעמוד, האם הם משאירים פרטים או באים באינטראקציה עם אלמנטים שונים באתר, ועוד.

בניית אתר מקצועי – כך פועל בונה אתרים מיומן

מנגנון הדירוג והסקירה של גוגל מתקדם ביותר, והכי חשוב – הוא גם סודי. גוגל אינה מספרת לאף אחד כיצד הוא עובד באמת, ומידי פעם היא מייצרת עדכונים שונים ומשחררת הנחיות כלליות ביותר. אם בונה אתרים אינו יודע את עבודתו כראוי, לא רק שאין הוא מעודכן אלא ישנו סיכוי שהוא לא יעבוד על פי הסטנדרטים המצופים ממנו על ידי מנועי החיפוש. מה תהיה התוצאה? אתר אשר לא מתאים לקידום. בניית אתר צריכה להיות על תשתית טובה בכדי להתקדם בגוגל.

בכדי לטפל באתר שלא מתאים לקידום, ולהכינו לעבודה קידומית, לפעמים יש צורך במקצה שיפורים קל. אך לעיתים רבות יש צורך פשוט לבנות אתר חדש, וחשוב להכיר בסיכונים הללו כאשר ניגשים לבניית אתר. עם זאת, ישנם מדדים מסוימים שאפשר להכירם ולהשתמש בהם בכדי לבחון את בונה האתרים –

 • בניית האתר על פי התקנים של גוגל ולתקן במקרה הצורך
 • כתיבת קוד תקני בסטנדרטים האחרונים הקיימים בשוק
 • שימוש בתמונות בגודל מתאים, בכדי שלא יעמיסו על האתר

אך הכי חשוב ויעיל יהיה לפנות לחברת בניית אתרים אשר מתמחה בתחום הקידום והשיווק, אשר מכירה את הסטנדרטים ואת השלכותיהם על עבודת השיווק שלכם.

אז מה חשוב לזכור בנוגע להקמת אתר וקידום?

 1. לא לפחד לתשאל על היכולת השיווקית של החברה – זה מלמד רבות על גישתם לבניית אתרים.
 2. לברר היטב באשר להתחייבות החברה בנוגע להתאמה של האתר לסטנדרטים במשק.
 3. מומלץ לשלב מקדם אתרים כבר בתחילת התהליך, שיוכל לבדוק שהתוצרים מתאימים ואופטימליים לעבודת קידום.
 4. לא לחשוש ממונחים זרים (אופטימיזציה, SEO, וכדומה) זו הזדמנות נהדרת להבין באיזו בריכה אתם שוחים!
 5. לוודא שהאתר שלכם מכיל קוד ייחודי במערכת פתוחה, כדי שתוכלו לתת לבעלי מקצוע אחרים להתבונן ב"מאחורי הקלעים" ולתקן מה שצריך.
 6. אפיון, אפיון ואפיון – ככל שאפיון האתר שלכם יהיה ברור וטוב יותר, כך תהיה התוצאה טובה יותר. ואם לא? אז יש אפיון! אפשר לאמת את החברה על ההבדל בין מה שאופיין לבין מה שקיבלתם.

בין אם אתם בונים אתר תדמית או מכירות, כאשר אתם עובדים עם אנשים שנושמים שיווק ומתמחים בתכנות אתרים – אתם יכולים לדעת שאתם בידיים טובות. עם זאת, חשוב לבדוק כל אחד, ואנו מזמינים אתכם לבדוק גם אותנו! מבחינתנו שקיפות היא מדד לאיכות, ואחת על כמה כאשר מדובר בשיווק או קידום אתרים.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.