בניית אתרים – שלושה סוגי אתרים לעסקים שמובילים בשוק

אתם שומעים את הרעש הזה? מעיין זמזום כזה באוזניים, שאינו פוסק? זה הקול של עולם העסקים הדיגיטלי, פועל ללא הפסקה. מקלדות מתקתקות, מכשירים ניידים מהמהמים. למה זה צריך להיות לכם אכפת? כי אם אתם לא שם – זה כאילו אתם לא קיימים. זו כבר לא בדיחה, זו מציאות.

כל עסק כמעט צריך אתר אינטרנט. זו פשוט עובדה שנגזרת מהתוצאות העסקיות המשמעותיות של אתרי אינטרנט בעידן של ימינו. אם אתם סקפטיים, שווה לקפוץ לכל אחת מחברות האינטרנט הנגישות לכם (אתם תמיד מוזמנים גם אלינו), ובתוך חמש דקות בדיוק תראו כיצד אתרים מהתחום שלכם מתפקדים ומייצרים עסקים בעולם הדיגיטלי. הבעיה האמתית היא לא – "האם אני צריך אתר לעסק שלי?", הבעיה האמתית היא איזה סוג אתר  אני צריך לעסק שלי.

בניית אתרים – שלושה סוגים שכדאי להכיר…

ישנם שלוש קטגוריות, אפשר לקרוא לזה כך, של אתרים לעסקים. כמובן, אפשר לייצר בין-כלאיים, אפשר למצוא גם קונספטים אחרים, ולא מעט גם ממציאים את הגלגל מחדש… אבל בבגדול ישנן שלוש קטגוריות לאתרי אינטרנט, ונבחן אותן אחת אחת:

בניית אתר תדמית

אתר תדמית הוא הנפוץ ביותר בקרב עסקים נותני שירות. למשל – עורכי דין, רואי חשבון, כלכלנים, יועצים עסקיים או בכלל, מאמנים אישיים, וכדומה. אם אתם עסק נותן שירות, סביר להניח שזה הדבר הראשון שעולה לכם בראש. ובכן, זו לא תמיד האופציה העדיפה, וכדאי שתכירו אחרות (ראו: "בניית אתר תדמיתי – למה בעצם?" >>).

אתר תדמית נועד להציג את העסק שלכם, על כל מיני אספקטים שלו. המטרה העיקרית היא לייצר תחושת אמינות, מקצועיות והתאמה שלכם ללקוח וצרכיו. אתרים כאלו הם כמו לפתוח פרוספקט שמכיל מידע עשיר ומעמיק על העסק והניסיון שלו, פרויקטים שבוצעו, לקוחות מרוצים, מי אנחנו ולמה אנחנו טובים לכם. אבל לרוב אתרי תדמית לא נועדו לייצר מכירות, ובאמת לקוחות כמעט אף פעם לא קונים דרך האתר אלא פשוט פונים לעסק.

בניית אתר חנות

האופציה השנייה והמוכרת ביותר היא אתר חנות, אשר למעשה מציע מכירה של מוצר או שירות דרך האינטרנט באופן ישיר ללקוח. למשל, אני רוצה לקנות חלב, אני יכול להיכנס לאתר של כל סופרמרקט גדול ולהזמין חלב (עם מוצרים נוספים) ומשלוח הביתה. אני בוחר את המוצר/ים באתר, משלם באתר, ומזמין באתר. הכול מבלי לדבר עם אף נותן שירות אחד (כמעט בכל המקרים).

אתר חנות נועד בעיקר ללקוחות שיש להם מה להציע למכירה, ורוצים להגדיל את המכירות שלהם באופן ישיר. הרעיון הוא לצמצם את התקשורת עם הלקוח, שיקנה באופן ישיר באתר. כל השירות כמעט ניתן מאחורי הקלעים, כולל טיפול בתלונות, ביצוע המשלוח, וכדומה. הלקוח מזמין ומשלם, הלקוח מקבל – נגמר התהליך.

לפעמים, משלבים באתרי חנות גם טכניקות שיווק שונות כגון ניוזלטרים ללקוחות רשומים, מועדון לקוחות עם הנחות ייעודיות, קופונים, מדיה חברתית, וכדומה. המטרה היא עדיין אחת – הגדלת מכירות והקטנת התעסקות בצד העסק.

בניית אתר קטלוג

סוג שלישי של אתרים נועד למעשה להציע את היצע המוצרים או השירותים שלכם באינטרנט, אך הלקוח אינו יכול לרכוש ולשלם באתר. במקום זאת, הוא ממלא טופס פנייה ומבקש את אשר מעניין אותו. העסק חוזר ללקוח, בעקבות טופס הפנייה, והמכירה מתבצעת מול העסק ישירות.

ישנו רציונל מהותי ביצירת אתר קטלוג, מאחר ולא כל עסק הוא מכולת (כמו בדוגמה הקודמת). ישנם עסקים שבהם המוצרים מורכבים וצריכים אפיון אישי, למשל, אשר מאוד בעייתי לבצע אותו באתר. כמו לדוגמה בניית אתרים – ישנם הרבה סוגים של אתרים, כמו שראינו, אבל זה לא אומר שאתם יכולים לקנות את האתר לפני שנערך אפיון מסודר.

לאחר שעושים אפיון, או שמקבלים את המידע המלא על מנת להבין בדיוק מה הלקוח צריך, אפשר לסגור את המכירה. אבל מכירה כזו היא קצת תהליך, ולפעמים תהליך מאוד מורכב. אז למה לא אתר תדמית? כי בכל זאת, אנחנו מעוניינים לקדם מכירות. אנחנו רוצים שהלקוח ייחשף למה שאנחנו מציעים, שאולי אפילו כבר יבחר את המוצר הכללי – אבל לדוגמה התשלום יקבע על פי הספציפיקציה הייעודית עבור כל לקוח בנפרד.

מעוניינים לבנות אתר איכותי? מתלבטים איזה סוג הכי טוב בשבילכם? מעולה! התלבטות זו אחלה דרך לבחון מה האופציה הטובה ביותר. אבל שווה גם לקבוע פגישה עם הצוות המקצועי של אול אינטרנט, יחד נוכל לחשוב ולהבין מה הכי מושלם לעסק שלכם.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.