מטרתה של עבודת שיווק אתרים דיגיטליים היא לדאוג שהלקוחות הנכונים ייחשפו לאתר העסקי שלכם. כיום אתרים אינם יכולים להתקיים בוואקום סטטי, וחייבת להיות פעילות שיווקית סביבם אשר מזרימה את הלקוחות אליהם. חשבו על כך באופן הבא:

האתר שלכם רוצה טרפיק יציב (זרימה שוטפת של לקוחות אל תוך האתר). בשביל להעלות את הטרפיק שלכם, חשוב שתהיה חשיפה מרבית (כמות האנשים שנחשפים לתוכן שיווקי המקושר לאתר שלכם), ושתהיה הנעה לפעולה יעילה (הכוונה של הלקוח לפעולה שתקדם את ההיקשרות עמכם). לכן פעילות שיווקית דיגיטלית נפרסת לרוב על מספר פלטפורמות.

שיווק אתרים – קידום אורגני במנוע חיפוש גוגל

פעולת השיווק הבסיסית ביותר קשורה למעשה לעבודה טכנית אשר דואגת שהאתר שלכם יופיע כמה שיותר גבוה במנוע החיפוש של גוגל. זוהי עובדה שגולשים נכנסים בעיקר לאתרים הראשונים שמופיעים בתוצאות החיפוש, וממעטים לעבור לעמודים הבאים בגוגל. ככל שהאתר שלכם יותר מקודם, כך הוא יופיע במקום ראשון ביותר ביטויי חיפוש רלוונטיים לכם.

קידום אורגני הינה עבודה לטווח הרחוק, מאחר ולוקח מספר חודשים עד שהאתר שלכם מגיע למקומות משמעותיים בתוצאות החיפוש. אי אפשר לזרז את התהליך, או יותר נכון לומר – עדיף שלא לזרז את התהליך. GOOGLE נוקטים בעמדה שאתרים לא הופכים למצליחים בין-לילה, ואם כן סביר להניח שזה לא קרה בעקבות פעילות לגיטימית. על כן, פעילות קידום אורגני הינה איטית יחסית בכדי להימנע מפגיעה בדירוג שלכם.

שיווק אתרים – קידום ממומן

פעילות ממומנת הינה הפצה של פרסומות (בגוגל הן נראות כמו תוצאת חיפוש או בצד של תוצאות החיפוש, בפייסבוק זה יכול להיות באנר בצד או להיראות כמו פוסט רגיל). פרסומות אלו מופיעות רק עבור משתמשים אשר מתאימים למאפיינים מסוימים או חיפשו מילות מפתח/מושגים מסוימים. המטרה היא לגרום לגולש ללחוץ על הפרסום ולהיכנס לאתר.

בניגוד לקידום אורגני אשר פועל לאט ולטווח הארוך, קידום ממומן היא פעולה שיווקית מידית אשר מכוונת לתוצאות כאן ועכשיו. בעוד פעולה של קידום אורגני תהיה עם השלכות מהותיות קדימה, קידום ממומן מניב תוצאות רק כאשר הוא פעיל. ברגע שנפסקת הפעילות של קידום זה – התוצאות מפסיקות להגיע באופן מידי.

שיווק אתרים – שיווק במדיה חברתית

כיום אנו יודעים שהמדיה החברתית היא אחת הפלטפורמות היעילות ביותר לעבודת שיווק. בעוד גוגל מבוסס על מילות חיפוש ונושאים, המדיה החברתית מבוססת יותר על מאפייני הגולשים. כך קל יותר לפלח את הלקוחות הפוטנציאלים ולסנן את כל השאר, ולמעשה למנוע עלויות מיותרות כתוצאה מגולשים לא רלוונטיים שלחצו על הפרסום שלכם.

פייסבוק היא הפלטפורמה הנפוצה ביותר לעבודת שיווק בארץ, וללא ספק היא מייצרת תוצאות משמעותיות. עם זאת, עבודת השיווק בפייסבוק אינה פשוטה, וכדי למשוך לקוחות לצאת מהפלטפורמה (ולמשל להיכנס לאתר שלכם) צריך לשכנע אותם שכדאי להם לעשות זאת.

עבודת השיווק בפייסבוק תהיה מבוססת על כנות ויצירת עניין, והרבה פחות על שיווק אגרסיבי או ישיר. גולשים אינם אוהבים שדוחפים להם פרסומים בפייסבוק, ומעדיפים לצרוך תוכן מעניין ומסקרן. אותו הדבר תקף גם לפלטפורמות כגון אינסטגרם, טוויטר, לינקדאין (למרות שכאן הסיפור מורכב יותר), ועוד.

שיווק אתרים – שיווק באמצעות תוכן

אחת משיטות השיווק האתרים המתקדמות ביותר כיום הינה שיווק באמצעות תוכן. הבסיס השיווקי מושתת על יצירה של תכנים מרתקים ומעניינים, לרוב מדובר בתוכן כתוב בתצורת מאמר, והפצה של תכנים אלו בפלטפורמות אשר בהם הגולשים נוהגים לצרוך תוכן (כמו למשל אתרי חדשות, מגזינים שונים, פורטלים, וכדומה).

התוכן מופץ באמצעות פלטפורמות כגון Outbrain, והמאמר שלכם מופיע באתר כזה או אחר. הגולש אשר נחשף למאמר אמור לקרוא אותו, ובסופו של דבר להיכנס ללינק אשר יוביל אותו אל האתר שלכם. גולש כזה הינו רלוונטי מאוד לכם בתור לקוח, מאחר והוא קרא מאמר שלכם, מבין במה אתם עוסקים, מעריך את המקצועיות שהפגנתם במאמר, והוא בשל יותר לכיוון סגירת עסקה או התקשרות עמכם.

שיווק אתרים – מתאימים את החבילה ללקוח

ישנן עוד פלטפורמות שיווק רבות ומגוונות כדי לקדם ולהניע טרפיק רלוונטי אל האתר שלכם. אך החשוב מכל הוא לזכור כי לכל עסק הצרכים שלו, ובהתאם לכך לקוחות של עסקים שונים מחפשים דברים שונים. בכדי לשווק את האתר העסקי שלכם בצורה המתאימה לכם ביותר – אתם זקוקים למומחים שמבינים היטב כיצד עובד שיווק דיגיטלי.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.