מחפשים מידע נרחב על נושא ספציפי? אולי רעיונות לאירועים או בעלי מקצוע מתחומים מסוימים? חשוב לכם לקרוא כל מה שרק ניתן לפני שתבחרו אולם או נותני שירות לחתונה? יש משהו שמאגד את כל האתרים הללו לכדי קטגוריה אחת – הם פורטלים. בניית פורטלים זהו סוג ייחודי של בניית אתרים עתירי תוכן ומידע.

מהו פורטל וכיצד מיישמים בניית פורטלים?

פורטל הוא למעשה אתר גדול אשר מכיל בתוכו כמות עצומה של מידע אשר מתחדש ומתעדכן תדירות. תפקידו של פורטל הוא לספק לגולש מידע מקיף במיוחד סביב נושא ספציפי, ולעיתים בקטגוריות שונות. כך למשל פורטל העוסק בנושא עסקים יכול להכיל קטגוריות של כלכלה, חוק, מיסוי, וכדומה. הפורטל יכול להיות בנוי באופן אנכי, ובכך להציג מידע מסוים לענף ספציפי (למשל ביטוח, דיגיטל, אופנה, וכדומה), או פורטל אופקי אשר מכיל מידע נרחב כמעט על כל נושא או ענף.

בשל מורכבותו של אתר כזה, בניית פורטלים הינה תהליך מורכב מאוד. לא רק שעל הפורטל לתפקד באופן שימושי עבור המשתמש, הוא גם צריך לקלוט כמויות אדירות של מידע, ולהצליח להציג אותן באופן נוח ומזמין. טכנית, הפורטל בנוי כנקודת התחלה אשר מפנה את הגולש לאתרים אחרים על פי פילוחים או סינונים מסוימים לבחירת המשתמש. באופן כזה, הגולש אינו מקבל את כל המידע במקום אחד סגור, אלא מקבל פיסות מידע עם קישורים למקומות הרלוונטיים בהם יוכל לקרוא, לשמוע, לראות עוד.

בין אתר מנויים לפורטל

מאחר ותפקידו של פורטל הוא לספק לגולש מידע נרחב, לעיתים ישנם פורטלים המציעים פורמט של אתר מנויים. באופן כזה, המשתמש יכול להירשם אל האתר ולהיות מנוי בו, וכך ליהנות לא רק מתוכן ייעודי המכוון עבורו והעדפותיו, אלא גם לקבל ידיעות, עדכונים, ומידע ישירות אל האימייל.

לעיתים קרובות, אתרי מנויים אלו גם מציעים הטבות מסוימות לגולשים מנויים, כגון גישה למידע אשר אינו נגיש למי שאינו מנוי, או הטבות ייחודיות בבתי עסק שונים, וכדומה. בשל גודלו העצום של פורטל, גולשים רבים מוצאים היגיון בהרשמה כמנויים, על מנת ליהנות ממענה מדויק ופשוט יותר לצרכיהם מהפורטל.

כמובן שמבחינת הטכניקה של בניית פורטלים, כרגע שמדובר גם באתר מנויים, ישנה מורכבות גדולה יותר. במצב זה, מערך הניהול צריך לדעת לתת מענה לא רק לאיסוף וסידור מידע באופן נגיש בפורטל, אלא גם לדעת לנהל מנויים, לייצר עבורם את התכנים הרלוונטיים אשר יישלחו, וגם לשלוח ולטפל בכל הנוגע לאינטראקציה של המנוי עם האתר.

המומחיות של בניית אתרים גדולים

לבנות אתרים גדולים כגון פורטלים ואתרי מנויים זוהי מומחיות בפני עצמה. לא כל בעל מקצוע יודע לחשב ולאפיין את המגוון העצום של המשתנים הנוגעים לבניית פורטלים. כאשר בונים אתר קטן יריעה באופן יחסי, הסיכויים לתכלות וסירבולים במערכת הינם מינימליים. לעומת זאת, בבניית אתרים גדולים כגון אלו, הסיכויים לתקלות הינם גדולים במיוחד.

על המתכנת גם לדעת ולהתחשב בסיטואציות מורכבות של עבודה מול שרתים עם כמות מידע וגולשים יחסית מאסיביים, תכנות של איסוף מידע, יצירת מערכת ניהול מורכבת למדי של ניהול מנויים, וכדומה. על מנת להצליח עם פורטל חדש, דרושים אנשי מקצוע מיומנים אשר מכירים את התחום למשעי.

אל תתפשרו בכל הנוגע לבניית פורטלים. מדובר בפרויקט לא פשוט כלל, אשר דורש תפיסה מעמיקה ונרחבת בתכנות ועולם הדיגיטל. כאשר מדובר באתרים גדולים בעלי מורכבויות משמעותיות, אתם צריכים יד מקצועית מנוסה אשר מכירה את העבודה מבפנים ומבחוץ. אם תרצו להתייעץ או לשמוע עוד על נושא זה, צרו עמנו קשר.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.