עיצוב אתרי אינטרנט – היתרונות בבניית אתר לעסק

"למה תהליך של עיצוב אתר? פשוט תן לי אתר כזה יפה שעושה את העבודה!" – עצרו רגע. שימו את עצמכם בנעלי הלקוח, וחשבו על מה הייתם אוהבים לראות באתר כמו שלכם. אל תזדרזו עם תשובות, חשבו על כך לעומק. אתם נכנסים לאתר, כל אתר שלא יהיה – מה מעניין אתכם? מה מושך אתכם? מה מדבר אליכם וגורם לכם לרצות ולהמשיך לגלוש באותו האתר?

אם תמתחו חוט שני בין כל הנושאים שיעלו, סביר להניח שרובם (ובוודאי שהמושכים ביותר!) יהיו קשורים בוויזואליות של האתר. וויזואליות במובן של איך האתר נראה, ומהו אופן האינטראקציה של הגולש עם האתר. עיצוב אתרי אינטרנט, מדבר בדיוק על זה. ככל שהחוויה הזו יותר מעניינת, חלקה ומושכת – כך כנראה שמדובר באתר אינטרנט מעוצב לתפארת!

למה בעצם עיצוב אתרי אינטרנט חשוב לי מבחינה עסקית

אתם מכירים את זה שאתם באים לבקר חבר והשולחן נראה מוכר, ואז אתם קולטים שזה אותו השולחן שיש להורים שלכם, ואולי גם לחברים אחרים שלכם? ושבעצם כולם קנו את אותו השולחן ברשת גדולה ומפורסמת? זה אולי לא כל כך נורא, אבל בכנות – נכון שזה מרגיש קצת זול…?

עכשיו דמיינו סיטואציה דומה מאוד, אבל במקום שולחן זו תמונה מסוימת, ובמקום בית אנחנו מדברים על כל אתרי האינטרנט העסקיים מהתחום שלכם, וכולם משתמשים באותה התמונה. זה נשמע לכם מקצועי? זה לא היה מעורר בכם חשד שאולי, רק אולי, אין הבדל בין עסק
לעסק? או שקצת לא ישרים עמכם? בשביל ליצור תחושת אמינות, מקצועיות ובידול בשוק – כאן נכנס תפקידו של מעצב אתרים.

אתרי אינטרנט מעוצבים נועדו כדי לוודא שהאתר שלכם יהיה ייחודי. ולא סתם שונה, אלא גם מתאים לעסק שלכם מכל בחינה אפשרי. זה נושא קריטי כאשר מדובר בחוויית משתמש, או במילים אחרות – התחושה שהלקוח מקבל בזמן שהוא גולש באתר שלכם. האם הוא מזהה את
המותג וערכיו, האם הוא נהנה מהאתר, מוצא את מה שהוא צריך, האם משתכנע לעשות אתכם עסקה? כל אלו מושפעים ישירות מתהליך עיצוב האתר שלכם.

בניית אתרים מעוצבים – החזר חכם על ההשקעה

נכון, זה אחד החששות הגדולים של לקוחות, ובצדק. אנחנו חיים במציאות עסקית דוחקת. אבל זו בדיוק גם הסיבה שאסור לזלזל ביתרונות האדירים של אתרי אינטרנט מעוצבים. הסתכלו על כך דרך המשקפיים הבאות:

מהן התוצאות העסקיות של אתר כמו שלי?

אתר סטנדרטי שהוא שכפול למעשה של תבנית עם שינויים קלים, הוא אתר הרבה פחות מרשים ולכן התוצאות העסקיות שלו יהיו פחות טובות. מאוד קשה להגיע לתוצאות שיווק אפקטיביות עם אתר שהוא סטנדרט. זה רק הגיוני לצפות שככל שהאתר פחות ייחודי, פחות דובר את השפה העסקית שלכם, כך התוצאות העסקיות שלו יהיו פחות מוצלחות.
אפילו גרוע מכך, אם האתר מעביר את המסר הלא נכון – הוא עלול למשוך את הלקוחות הלא נכונים, ולייצר לא מעט עבודה שתכליתה יהיה בזבוז זמן משמעותי כדי לתת מענה ללקוחות לא רלוונטיים. לכן חשוב שתוצאת עיצוב אתר האינטרנט שלכם יעביר את הרוח והנשמה העסקית שלכם. עיצוב אתרים מקצועי יודע ליצור ייחודיות עבור האתר שלכם, ובסופו של דבר הלקוח הסופי יגיב רגשית באופן חיובי לתוצר הסופי.

כמה זמן האתר הולך לשרת אותי?

זו אחת השאלות שרוב הלקוחות אינם שואלים עצמם. אתר מעוצב ובנוי באופן מקצועי יכול לשרת אתכם במשך שנים, לעומתו אתר פשוט, דלוח עם עיצוב תבניתי עלול להוכיח עצמו כלא מספק מבחינה עסקית אפילו בטווח של 1-2 שנים. במילים אחרות, אם עוד שנתיים תרצו לבנות אתר חדש ולהוציא הפעם יותר על העיצוב, אז למעשה הוצאת סכום גבוה בהרבה מאשר לבנות אתר מקצועי מראש.

ההבדל בין מה שאני כעסק רוצה, לבין מה שהלקוח שלי רוצה.

זה השיקול הכי פחות מדובר בבניית אתרים. רוב הפעמים העסק מגיע עם ציפיות מסוימות אשר תואמות יותר את מה שהוא היה רוצה שהאתר שלו יעשה, אך שוכח כמעט לחלוטין להסתכל על הצד השיווקי – מה הלקוח היה רוצה מהעסק. עסקים שונים יכולים לבנות אתרים מדהימים, אך מבחינת השימושיות עבור הלקוח – בקושי. במצב כזה, לקוחות פשוט לא יגלשו באתר. חשוב להבין שבתהליך נכון של עיצוב אתרים, אנחנו יודעים לזהות מה ימשוך וידבר יותר לקהל הלקוחות שלך.

תהליך עיצוב אתרי אינטרנט מתחיל מהתוצאה הסופית

בכדי לבחון את האספקט העיצובי של האתר שלכם, חשוב להתייעץ עם חברה לבניית אתרים שמכירה את התחום השיווקי מבפנים ומבחוץ. חברה כזו תכווין את התהליך לשאלות הנכונות, תאפיין את הבעיות והפתרונות המתאימים, ותציע לכם אתר עסקי מעוצב שמכוון לתוצאות עסקיות ממשיות.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.