הקמת אתרי תדמית – מלמדים את האינטרנט שיעור בשיווק

"האתר שלי זה רק כרטיס ביקור, אני לא צריך לשווק אותו.” אם כך אתם חושבים, כדאי לכם לעצור לשנייה ולבחון יותר מקרוב מה בעצם האתר שלכם אמור לעשות. ושלא תטעו, זה לגיטימי לחלוטין ובהחלט במקום לשאול האם לאתר שלכם יהיה שימוש מעבר לפורטפוליו באינטרנט. אז בואו ננתח את זה לרגע, וננסה להבין מה זה באמת אומר הקמת אתרי תדמית ואיך זה קשור לשיווק, אם בכלל.

#1 – "מי שמקדם לא מפחד!"

גוגל עסקים

גוגל עסקים


זוהי אולי הגישה של רוב המקדמים באינטרנט, ובאמת להרבה מאוד סקטורים בשוק המקצועי יש צורך בקידום כדי להגיע למכירות או תוצאות מרשימות בעולם הדיגיטל. בעצם, אפשר לומר באופן כמעט גורף – מי שלא משקיע בקידום, שלא יתפלא שלא מוצאים אותו. אבל מה לגבי אתרי תדמית? כרטיסי ביקור דיגיטליים שכאלה? האם באמת צריך להשקיע שם בקידום אורגני או ממומן במנועי החיפוש?

אז התשובה לכך היא קצת מורכבת, אבל בהחלט אפשר לומר – לא כולם צריכים קידום. למעשה, יש תחומים או עסקים שבהם קידום יכול רק לפגוע! כמובן שאנחנו מתכוונים לזה שהקידום יעלה הרבה יותר מהתוצאות שהוא יניב. יכול להיות שחלק מהאתרים הללו צריכים דווקא מדיה חברתית, ויכול להיות ששום מדיה עם קידום רלוונטית להם. כן, לא כולם צריכים את זה. וזו לא בושה לומר זאת.

אם נחזור לשאלה המקורית שלנו (אם האתר שלי כרטיס ביקור מה אני צריך שיווק?), אז במובן של קידום נראה שהתשובה דווקא ברורה – אתר כזה לא צריך. אבל האם קידום מכיל בתוכו את כל עולם השיווק? האם אתר תדמית שלא צריך קידום לא צריך שיווק אחר?

#2 – "מה הקשר בין שיווק לתדמית?"

עוד שאלה סופר לגיטימית. אז כן, אי אפשר לעשות שיווק בלי תדמית. כי אחרת זה פשוט סתם, לירות לכל מיני כיוונים, לעשות "משהו יפה". אי אפשר באמת לדעת מה המשמעות של השיווק שאתה עושה לעסק שלך מבלי שיש לך תדמית. והבסיס לשיווק באינטרנט הוא שהאתר שלך יידע להציג את העסק שלך בתדמית מסוימת. זה לא אומר שהאתר הוא בהכרח אתר תדמית, אבל כל אתר שרוצה להצליח חייב שתהיה לו תדמית אחודה וברורה.

תדמית זה מה שגורם ללקוח שלך להבין איפה הוא נמצא – האם באתר יוקרתי? פשוט? זול? עממי? איזה סוג שירות? מה המוצרים? למה המחיר שלהם כזה? מה אני מצפה שיקרה אחרי הקנייה? איך אתם מדברים עם הלקוח – בגובה העיניים? בשפה גבוהה? כל אלו ועוד הן שאלות של תדמית. וכאשר יש לנו תדמית ברורה, אפשר לדבר על שיווק שמתאים לתדמית העסקית שלכם.

אוקי, אז שיווק צריך תדמית. אבל האם תדמית צריכה שיווק? לא בדיוק. או אם תרצו – כן, אבל לא במובן שאתם חושבים. שיווק הוא לא רק פרסום, או קידום. שיווק זה גם האופן שבו אתם גורמים ללקוח שלכם לרצות ולבוא אתכם במגע. במילים אחרות, יכול להיות שאתם לא צריכים להשקיע בקידום, אבל בשביל שהלקוח שלכם ישתכנע לסגור אתכם עסקה אולי הוא צריך לקבל ניוזלטר? אולי מה שישכנע אותו לקבוע אתכם פגישה היא הודעת SMS שתשמחו לפגוש אותו? אולי הוא ישתכנע דווקא מממשק מאוד אינטראקטיבי, שמדבר אתו ומגיב לכל פעולה שהוא עושה באתר?

במילים אחרות, ישנן הרבה פעולות שיווקיות – חלקן בתוך האתר וחלקן מחוצה לו – אשר חשוב לקחת בחשבון כשבונים אתר. וכן, גם כשבונים אתר תדמית. הרי בעצם מה זה אתר תדמית אם לא עוד דרך לשכנע את הלקוח לקדם אתכם עסקה?

#3 – "כן, אבל אני צריך רק פורטפוליו! לא רלוונטי לי כל השאר…"

בניית אתרים

בניית אתרים


אוקי, אז רק פורטפוליו. זה לא אומר שזה לא שיווקי. למה שיווקי? כי גם אתר שמכיל רק הצגות מקרה, או דוגמאות לעבודות, או מוצרים, וכדומה צריך לשכנע אותי ברצינות שלכם. מה יותר שיווקי לחברת נדל"ן – אתר שמציג תמונה של פרויקט עם מלל, או אתר שכשאתה לוחץ על פרויקט אתה נכנס לתוך הדמיה ויכול "לשוטט" בתוך המבנה המתוכנן? (וזה לא חייב להיות בתלת-ממד מטורף, אלא פשוט מסע בתמונות קצת יותר אינטראקטיבי מהרגיל).

האתר הראשון באמת יהיה מרשים לרגע או שניים כשתסתכלו. האתר השני יגרום ללקוח שלכם לא רק להתלהב, אלא אולי גם להראות את האתר שלכם לשותף עסקי או חברה אחרת שהוא מכיר, ולגלגל את השם שלכם עוד ועוד. ואל תטעו, פה לאוזן הוא השיווק הכי טוב שיכול להיות לעסק! אפילו שזה לא בעולם הדיגיטל.

אם נסכם, אפשר לומר שלכל אתר יש גם תוחלת שיווקית. השאלה היא לא "מה אני צריך את זה", אלא "איך אני יכול לנצל את האתר שלי בדרך הכי טובה בשבילי"! ובשביל להבין מהן האופציות שלכם באופן המעמיק ביותר, אתם צריכים צוות מקצועי שילמד, יכיר וינתח את העסק שלכם מבחינה שיווקית, ועל בסיס אפיון זה יציע לכם את האתר המושלם לצרכים שלכם. אז ללא ספק – אתר תדמית הוא שיווקי לכל דבר.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.