כולם מדברים על אתרי תדמית, אבל מה זה בכלל אומר? מה טוב באתר תדמית? ומה זה אומר אתר טוב לעסק מבחינה תדמיתית? הגיע הזמן שנפצח את האגוז הזה, ונבין בדיוק באיזו בריכה אנחנו שוחים. רק נאמר בתור פתיח, כדי שהכול יהיה על השולחן, הנחת היסוד הראשונה בבניית אתרי תדמית היא שמדובר באתר למטרות שיווקיות גרידא. עכשיו בואו נבין מה זה אומר.

עשו לי טובה, תמציאו לי תדמית בבקשה

אז זהו, שזה לא בדיוק עובד ככה. אתר תדמית הוא לא רק עניין של פלטפורמה, או עיצוב יפה ונקי (אפילו שזו המילה אולי החמה ביותר בתעשיית בניית האתרים מאז גוגל). אתר תדמיתי כשמו כן הוא – מייצג את התדמית של העסק שלכם. תחשבו שנייה על כל הדברים שלקוח פוטנציאלי צריך להבין לגביכם:

  • מהו המוניטין שלכם ומה אתם עושים בכלל?
  • מהי רמת המקצועיות והמעורבות בענף?
  • מי האנשים שעובדים אצלכם, ממי הוא הולך לקבל שירות?
  • מי הלקוחות שלכם ומה עשיתם עבורם?
  • האם זה הולך להיות יקר או זול לעבוד אתכם?

שאלות כאלו, ועוד רבות אחרות, מתחילות להסביר ללקוח קצת יותר על מי אתם ומה תציעו לו בהתקשרות העסקית. אבל זה לא בדיוק עונה על השאלה "מהי תדמית?", זה רק מתחיל לגרד את קצה המשטח. תדמית זה עניין מורכב, והוא מכיל לא רק את הפרטים היבשים, או הפרקטיקות והטקטיקות שלכם. התדמית מכילה גם את מי שאתם, וזו אולי השאלה הקשה ביותר לפיצוח.

אוקי, אז איך אני יודע מה התדמית שלי?

זו שאלה קצת מורכבת. הסיבה לכך נעוצה בזה שהתדמית העסקית שלנו לא תמיד קשורה למה שאנחנו חושבים שאנחנו כעסק משדרים. פעמים רבות, הלקוחות שלכם הם המקור היחידי האמין שיש כדי להבין משהו על התדמית שלכם. למה? בגלל שתדמית קשורה לאיך העסק שלכם מתנהל מול הלקוח, והרבה פחות למה אתם עושים כדי להשיג את אותו הלקוח.
בואו נעשה תרגיל, אתם לקוחות של מאות עסקים בשנה. חשבו על עסק אחד שקופץ לכם בראש וענו על השאלות האחרונות –

  1. מה הדבר האחרון שהם עשו שהיה בעיניכם הצלחה?
  2. מה הם עשו שממש עצבן אתכם? אולי הם היו קצת לא בסדר?
  3. אלו שלושה חפצים עולים לכם בראש בהקשר לעסק הזה? למה דווקא הם?
  4. מה מייחד אותם בשוק, מדוע אתם קונים דווקא אצלהם?
  5. אם היה להם מתחרה ממש מוצלח, כזה שהיה עונה בדיוק על מה שאתם מחפשים, האם הייתם הולכים לרכוש אצלו? מה עושה את ההבדל ביניהם לבין המתחרה החדש?

אולי קצת מוזר לחשוב על כך, אבל השאלות הללו – כולן קשורות לתדמית של העסק. התדמית עוסקת בחוויה עצמה, האווירה שעוטפת את העסק ואת ההתקשרות העסקית של הלקוח עם העסק – האם נעים ונוח לתקשר עם נותני השירות, האם אני מרגיש שדואגים לי, האם אני מקבל את מה שאני רוצה, האם אני נהנה וכיף לי לרכוש, ועוד. בדיוק מאותה סיבה, כל אלמנט ואלמנט באתר שלכם משדר ללקוח משהו על מי אתם. כאשר הלקוח עוצר שניה לחשוב עליכם, אז מתקבלת התמונה השלמה, או אם תרצו – התדמית שלכם.

יבש? לא אצלנו. לאתר תדמית חייב להיות אופי!

עסקים רבים מעצבים את אתר התדמית שלהם על פי עקרון המקצועיות – ככל שאני אראה יותר רציני, כך יותר טוב. זו טעות לחשוב כך. זאת אומרת, זו לא טעות לבנות אתר מקצועי שמשדר עד כמה העסק שלכם טוב במה שהוא עושה, להפך – זה מעולה. הטעות היא לחשוב שמקצועיות אומר רצינות מעונבת, וזו טעות קשה.
החוק הראשון בשיווק הוא לחשוב מחוץ לקופסה, וספציפית בנוגע לאתרי תדמית הכוונה היא לתפוס דרך האתר את האופי וההוויה של העסק שלכם. מה ייחודי בכם? מהו הדבר שהופך אתכם למה שאתם? כשנענה על השאלה הזו באופן ממוקד וברור, נוכל לבנות אתר תדמית שפועל ומעוצב על פי האופי שלכם. לדבר הזה, לסגנון הייחודי לכם, אין תחליף מבחינה שיווקית.

כשאתם חושבים על לבנות אתר תדמית, זכרו את הנושאים העיקריים שדיברנו עליהם – מהם האופי והתדמית שלכם, איך מתרגמים את זה לעיצוב וחווית משתמש, וכיצד אלו אמורים לשרת את המטרות העסקיות שלכם. בשביל לגעת בבניית אתרי תדמית ברצינות, אתם חייבים בעל מקצוע שמבין את הצד השיווקי של אתרי תדמית.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.