בניית אתר אינטרנט לעסקים קטנים: מתכננים אתר, עושים שיווק

בסדרת המאמרים שלנו לעסקים קטנים שרוצים לבנות אתר אינטרנט איכותי, היום החלטנו להתמקד בפער בין בניית אתר לעסק קטן לבין עבודת שיווק לעסק קטן.

לאורך השנים והניסיון בתחום, שמנו לב שעסקים קטנים מגיעים הרבה פחות מוכנים לבנות את האתר שלהם מעסקים מבושלים, או כאלו שצברו ניסיון משמעותי. הבעיה היא דווקא לא בשלב הראשוני, של הקמת אתר יפה ומושך, אלא דווקא בשלב הבא, כשפתאום מתחילים לשאול – "מה עושים עם האתר הזה בכלל?!"

אתר אינטרנט לעסקים קטנים: אז מה באמת עושים עם האתר הזה…

בניית אתרים

בניית אתרים

אם בניתם את האתר שלכם מבלי לחשוב על כך מראש, אז כנראה שלא יותר מידי. זו אמת קצת צורמת, ולא כל כך נעימה לשמוע – במיוחד לא לעסקים קטנים. אבל זו האמת.

אז מה בעצם הייתם צריכים לעשות? להתחיל ולתכנן את השימושיות באתר עוד לפני שבניתם אותו. אבל עסק קטן, שפעם ראשונה מתנסה בדבר הזה שנקרא בניית אתר אינטרנט, לא כל כך יודע להתייחס עדיין לשאלות מורכבות כמו זו. אז אולי כדאי לעצור שנייה, ולפרוש את האפשרויות. לאתרי אינטרנט יכולים להיות הרבה שימושים פרקטיים:

 • למשוך לקוחות חדשים
 • להציג את המוצרים/שירותים שלכם ולשווק אותם
 • לשפר את המוניטין העסקי שלכם
 • לקדם מכירות
 • לתחזק או לשמר לקוחות קיימים
 • להרחיב את הידע של הלקוחות בתחום שלכם

קודם כל חשוב להבין שאי אפשר לעשות הכול בו-זמנית עם תקציב דל. אפילו בעסקים מנוסים עם תקציב מרשים יחסית, קשה להתפרש על כל כך הרבה כיוונים שיווקיים במקביל. זה יכול ליצור הרבה מאוד בלגן, וזה לא דבר רצוי. כל אחד מהמטרות הללו יכולה להיות התחלה של עבודה שיווקית נפלאה, ולכן חשוב להתמקד במה שקריטי באמת.

אחרי שבחרתם את המטרות שלכם, עכשיו צריך לפרט את הפעילות השיווקית שאתם הולכים לעשות. או במילים פשוטות, איך אתם הולכים לעשות את זה.

אתר אינטרנט לעסקים קטנים: מגדירים את עבודת השיווק

משימה שיווקית

משימה שיווקית

יש הרבה שאתם עדיין לא בטוחים כיצד הוא הולך לעבוד, אבל זה הזמן להתחיל לחשוב וללמוד. למשל, אם אתם מתכוונים לעבוד עם המדיה החברתית (פייסבוק, טוויטר, וכדומה), חשוב מאוד שתדעו איך הפעילות שלכם הולכת להתממשק עם האתר שלכם:

 • האם אתם רוצים שהפיד פייסבוק שלכם יופויע באתר?
 • האם אתם רוצים לשתף מאמרים/מוצרים מתוך האתר לפייסבוק?
 • האם אתם רוצים שגולשים יוכלו להגיב לעמודים באתר באמצעות ממשק פייסבוקי?
 • האם אתם מעדיפים לקבל פניות מלקוחות באמצעות הפייסבוק?
 • האם כדאי שהניוזלטר (דיוור אלקטרוני ללקוחות) שאתם מתכוונים לשלוח יתכתב עם פרסומים בפייסבוק ובאתר?
 • האם אתם רוצים לעשות פירסומים בפייסבוק שיובילו לדפים באתר?

דרך שאלות כגון אלו תוכלו ללמוד הרבה על פעילות השיווק באינטרנט, וכיצד היא קשורה לעיצוב האתר שלכם. למשל, אם אתם רוצים לפרסם בפייסבוק ושהיעד להקלקה יהיה דף באתר שלכם, חשוב שאותו דף יכיל תיבות הרשמה, מידע רלוונטי לפרסום, הצעה משתלמת ללקוחות, וכדומה. אלו הם דברים שכדאי לקחת מראש כשמתכננים את עמודי האתר שלכם.

אתר אינטרנט לעסקים קטנים: הקמת אתר עסקי אפקטיבי

כשאתם בוחרים חברה לבניית אתרים לעסקים קטנים, תמיד תחשבו על המטרה – הקמת אתר עסקי. זה לא אתר כללי, לא אתר תדמית שאמור לשבת על המדף הדיגיטלי עד שמישהו ייזכר בו, זה אתר שאמור לעשות לכם עבודה בפועל. אבל איזו עבודה הוא אמור לעשות בדיוק? זו השאלה שמעניינת אתכם כשמדברים על אפקטיביות של אתרים.

כדאי לשבת עם החברה לבניית אתרים, לשאול אותם את השאלות הקשות והמורכבות:

 • איך אפשר לשווק עם האתר?
 • מה אתם ממליצים לעשות?
 • כמה עולה תחזוק של כל אמצעי השיווק הללו?
 • איך אפשר לבנות אסטרטגיה שיווקית לאתרים?
 • מה אתם צריכים לקחת בחשבון לפני העבודה?

וכל שאלה אחרת שעולה בראשכם. הכינו שיעורי בית, למדו את התחום – אפילו בקטנה. ובעיקר, אל תפחדו לברר איך האתר אמור לעבוד בשבילכם. עדיף להשקיע בשלב הזה, לפני שבונים את האתר, מאשר לבנות אתר לא יעיל אשר יתקע אתכם מבחינה שיווקית בעתיד.

בניית אתר אינטרנט לעסקים קטנים היא אומנות לכל דבר, ואם עושים את זה – אז כבר כדאי לעשות את זה יעיל ואפקטיבי. אול אינטרנט מתמחה בבניית אתרים עסקיים, זאת עם צוות אשר חי ונושם שיווק דיגיטלי. כדאי לקבוע פגישה – ללא התחייבות! – עם הצוות המקצועי שלנו, להתייעץ ולבחון יחד את האפשרויות העומדות בפניכם, וכיצד לעשות את זה באופן הטוב ביותר.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.